Teknoloji

CEREC SİSTEMİ İLE KLİNİĞİMİZDE HİZMET VERİYORUZ
  CEREC sistemi Zürih Üniversitesi’nde geliştirilmiş ve diş hekimi muayehanelerinde 1985 yılından bu yana başarılı bir şekilde yerini almıştır.
  Dünya genelinde 50 ülkede 25.000’den fazla muayehane ve klinikte CEREC sistemi ile çalışılmaktadır.
  1985 yılından bu yana 8 milyondan fazla hasta CEREC ile tedavi edilmiş, 20 milyondan fazla seramik restorasyon bu sistemle hazırlanmıştır.
  Uzun dönem klinik çalışmalar, CEREC restorasyonlarının ağızda sağlam kalma süresinin en az altın restorasyonlara eşit olduğunu göstermiştir.  Bireysel vakalarda, CEREC dolgularla altın dolgulardan daha başarılı sonuçlar elde edilmiştir.
  Geleneksel Ölçüler, Geçici Dişler ve Uzun Bekleme Süreleri Artık Yok
  Geleneksel Ölçüler Yok - CEREC 3D ağıziçi kamera ile dişler birkaç saniye içinde taranır. Böylece rahatsızlık veren silikon ölçülerin kullanılması gerekmez.
  Geçici Dişler Yok - CEREC restorasyonlar sert bir porselen bloktan birkaç dakika içinde yontularak hazırlanır. Sonrasında yapıştırılmaya hazırdır. Bu da geçici dolgu ve diş gerekliliğini ortadan kaldırır.
  Uzun Bekleme Süresi Yok - Çünkü uzun ömürlülüğü defalarca kanıtlanmış CEREC restorasyonlara tek randevuda sahip olabilirsiniz.
  5 Aşamada Kusursuz Dişler- CEREC ile adım adım tedavi süreci

   
 1. Tedaviye başlamadan CEREC’in üstünlükleri hakkında bilgilendirilirsiniz.
 2.  
 3. Çürük dokular ya da eski restorasyonlar dişten uzaklaştırıldıktan sonra CEREC kamerası ile dişin 3 boyutlu görüntüsü alınır.
 4.  
 5. Restorasyon CEREC ünitesinin ekranında 3 boyutlu olarak tasarlanır.
 6.  
 7. CEREC kazıma ünitesi restorasyonu porselen bloktan yontarak üretir.
 8.  
 9. Hazırlanan restorasyon direkt olarak dişe yapıştırılır.